Knižné novinky

Kategórie
 
 
 
 
Úvod > Knižné novinky
 

Knižné novinky

Májové novinky z vydavateľstva MAGNET PRESS

Naše vydavateľstvo MAGNET PRESS pripravilo na mesiac máj dve knižné novinky, ktoré potešia priaznivcom letectva, ale i vojenskej histórie. Knihy sú v českom jazyku a môžete si ich objednať už teraz a po vydaní budeme jestvujúce objednávky expedovať do 24 hodín.

 

Nové tituly v našej ponuke z Ústavu mezinárodních vztahů Praha

Literatúra pre náročnejších čitateľov, ktorá prináša niekoľko vážnych tém jadrovou dohodou s Iránom počnúc, vzťahmi USA a Ruska pokračujúc a energetickou politikou Európskej únie či hľadaním českých záujmov v kontexte medzinárodnej bezpečnosti, obchodu, ľudských práv a medzinárodného rozvoja končiac. 

 

Novinka: Babylon armád - 1. diel

Pri úvahách, ako knihu nazvať, stále sa mi vracala myšlienka na všetkých tých vojakov, ktorí sa zúčastnili bojov na juhozápadnom Slovensku. Bolo ich veľa, boli to vojaci ozbrojených síl šiestich štátov a počet národností, ku ktorým patrili či sa hlásili, je ťažké vyčísliť... Pri tejto predstave automaticky prichádza človeku na um názov mesta, ktoré sa už v biblickom Starom zákone stalo synonymom miešania národov a jazykov, Babylon. A toto bol Babylon armád.

Autor

 

Novinka: Lety pro život

Gerold Biner a jeho kolegové z Zermattu probudili k životu neobvyklý projekt: Leteckou záchranu v Himálaji, kde odvážní piloti vrtulníků poprvé létají až do výšky 7000 m. Dobrodružný příběh, v němž nechybí osobní pocity. Gerold Biner hovoří přímo a odráží kritiku za záchranné akce švýcarských horských záchranářů na střeše světa.

 

Novinka z našeho vydavatelství

Monografie Poslední výstřely z pera autorské dvojice Milan Kopecký a Petr Sehnálek seznamuje čtenáře s bližšími podrobnostmi o bojích 1. československého armádního sboru v SSSR na území Moravy. Existuje sice celá řada prací o kompletním tažení 1. čs. armádního sboru od září 1944 do konce války, kterému věnovali pozornost historici a publicisté především do roku 1989, nicméně naprostá většina těchto prací byla poznamenána dobou svého vzniku.

 

Aerodynamika a mechanika letu

Vydavateľstvo Magnet Press prináša jedinečnú knižnú novinku Aerodynamika a mechanika letu, autorov Dušana Neštráka a Stanislava Szaba, ktorá je svojím obsahom a rozsahom predkladanej problematiky určená pre poslucháčov magisterského a bakalárskeho štúdia zameraného na letecké inžinierstvo. Osnova publikácie zodpovedá teoretickej príprave v odbore profesionálny pilot a technik prevádzky lietadiel. Publikácia môže byť svojím obsahom užitočná tiež pri teoretickej príprave adeptov na úrovni súkromných leteckých škôl, pri príprave súkromných, obchodných a dopravných pilotov. Rovnako dobre môže poslúžiť aj ostatným záujemcom a odborníkom z leteckej praxe pre osvieženie, prípadne prehĺbenie poznatkov z oblasti leteckej aerodynamiky a mechaniky letu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia