Kniha SLOVENGBAT slávnostne uvedená do života

Kategórie
 
 
 
 
Úvod > Svet kníh > Kniha SLOVENGBAT slávnostne uvedená do života
 

Kniha SLOVENGBAT slávnostne uvedená do života

Unikátnu publikáciu s názvom SLOVENGBAT – Slovenský ženijný prápor mierových síl OSN v misii UNPROFOR a UNTAES 1993 – 1998, Spomienky a fakty, vydal v polovici septembra Magnet Press Slovakia s občianskym združením UN – VETERAN SLOVAKIA v spolupráci s Vojenským historickým ústavom Bratislava. Autormi diela sú Bernard Roštecký, Štefan Jangl, Imrich Szabó. Slávnostný akt uvedenia historickej publikácie do života sa konal 15. septembra v Palárikove.

Hostí na akt uvedenia publikácie do života spojený s čítaním z knihy, autogramiádou a následnou besedou pozvalo občianske združenie UN – VETERAN SLOVAKIA. Miestom krstu publikácie bola konferenčná sála a reštaurácia Wellness centra v Palárikove.

„Do rúk čitateľov sa dostáva kniha výnimočná svojím spracovaním i obsahom. Autori ju venujú ženám a mužom, ktorí pred dvadsiatimi piatimi rokmi odišli do vojnou zmietanej krajiny v mene nastolenia mieru. Pomáhali ľuďom sužovaným vojnovým utrpením v ich najťažších životných chvíľach. Zaslúžia si našu úctu a vďaku za dielo, čo vykonali v prospech mieru a ľudí na Západnom Balkáne,“ píše v knihe v úvodnom poďakovaní v mene autorov pplk. v. v. Dr. Bernard Roštecký.

Prvý veliteľ Slovenského ženijného práporu v mierovej misii OSN UNPROFOR, plk. v. v. Ing. Ľubomír Kolenčík, svoj príhovor v knihe končí slovami:

„Považujem za potrebné zdôrazniť, že prácu na tejto knihe vnímam ako poctu, aj ako zodpovednosť. Chceli sme pripomenúť a navždy uchovať jednu epochu tragických vojnových udalostí v bývalej Juhoslávii, v miestach pôsobenia slovenských vojakov – tvorcov mieru. Odchádzali dobrovoľne do vojny predstavujúcej hrozbu pre celú Európu, ako rovnocenný partner po boku príslušníkov mnohých významných krajín. Boli poslami slovenskej mierovej politiky, ale svoje úlohy plnili predovšetkým ako ľudia."


Objednajte si knihu SLOVENGBAT


 

"Ľudia, ktorí si uvedomili, že život človeka je to najcennejšie, a preto ho treba chrániť. Vystavení nebezpečenstvu ohrozenia vlastných životov pri náročných úlohách likvidácie mínových polí, obnovy a výstavby ciest i mostov a pri sprostredkovaní kontaktov znepriatelených strán dokázali prakticky dvadsaťštyri hodín denne pomáhať aj tam, kde to od nich nik nečakal."

"Všade tam, kde sa objavili, pamätajú si ich dodnes a v mnohých prípadoch si ich aj uctievajú. Pre Slovenskú republiku a pre mier vykonali neoceniteľné služby. Patrí im za to poďakovanie. Kniha, ktorú ste otvorili, má byť jeho súčasťou. Prajem vám príjemné a poučné čítanie.“

 
avatar

peter Śperńák

Dobrý deń už davnevsie som si objednal knihu SLOVENGBAD , som bývaly prislušník tohto praporu sluziaci v roku 1995 až 1996, a mam velky zaujem o tuto knihu . Do dnesneho dńa som nedostal zasielku a ani žiasdnu odpove´d. bol by som velmi rad keby sa ta to kniha poslala na moju adresu na dobierku . Peter Śperńák Severná 2811_47 Źilina 01001.

...
avatar

peter Śperńák

Tiez som mal tu česť sluziť v tomto prapore SLOVENGBAT a som na to hrdy. tuto knihu musim mat a kupim si ju

...
avatar

Zdeno Najemnik

Ako veteran z Balkanu dakujem za tuto nadhernu knihu.

...
avatar

Majtan Radko

Dakujem za prilezitost a aj za toto dielo.Okamzite si ju kupim...

...

...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia