The Weathering magazine 25 - Kola, pásy a povrchy

Kategórie
 
 
 
 
Úvod > Svet časopisov > The Weathering magazine 25 - Kola, pásy a povrchy
 

The Weathering magazine 25 - Kola, pásy a povrchy

Pripravujeme nové vydanie obľúbeného The Weathering Magazine, ktoré je v poradí už 25. Vydarené číslo sa priaznivcom modelárstva ukazuje pod názvom Kola, pásy, povrchy.

Autor Sergiusz Peczek k nemu hovorí nasledovné:

Pri modelárine venujeme veľké úsilie stavbe a povrchovej úprave, starostlivo plánujeme základnú farbu, kamufláž, moduláciu, odreniny i tieňovanie, zatiaľ čo prach a blato nechávame na koniec. Bohužiaľ, častokrát sa stane, že skoršia fáze práce vysuší zdroje našej inšpirácie aj odhodlanie rovnako dôkladne dokončiť posledné kroky, teda dôsledky kontaktov s okolitým prostredím, v ktorom sa predloha pohybovala.

Pri návšteve množstva modelárskych súťaží som bol svedkom postupného zlepšovania tohto javu, napriek tomu je stále značné množstvo modelov pod svojimi možnosťami. Niektoré sú rovnomerne pokryté prachom a ďalšími efektami spôsobenými suchým prostredím, ďalšie nesú neprimerané množstvo blata či snehu pokrývajúce väčšiu časť modelu. Pri plánovaní konečného vzhľadu sa musíme od začiatku sústrediť, aký sme vybrali pre hotový model, ako ho chceme prezentovať. Starostlivo musíme vyberať príťažlivý kúsok a na ňom, realistické efekt.

V TWM 25 sa zameriame na tento veľmi dôležitý a často opomínaný aspekt. Ukážeme vám, aké efekty pri kontaktoch s najrôznejšími predmetmi vznikajú. Rovnako tak vytvoríme sprievodcov techník pre vytváranie rôznych efektov na pneumatikách, kolesách a pásoch obrnenej techniky, na nábežných hranách a podvozkoch lietadiel, topánkach vojakov. Vplyvoch okolitého prostredia na železničné vozidlá i vodného živlu na plavidlá.

 

Nové číslo si môžete už teraz objednávať prostredníctvom e-shopu vydavateľstva Magnet Press.

 

Vojtech Kočiš

Prosím o informáciu o možnosti objednania ruského časopisu M-chobbi a prípadnej cene objednávky na rok 2019.Ďakujem Zdraví Kočiš

...

...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia