Kategórie
 
 
 
 
Knihy > Technika > Civilné letectvo > Zahraniční větroně se značkou OK 2. díl
 

Zahraniční větroně se značkou OK 2. díl

Bežná cena: 10,20 € Vaša cena: 9,50 €
:
Produkt bol pridaný do Wishlistu.
Tento produkt sa už nachádza vo Wishliste!
Informácie o titule:
Počet stránPočet strán:192
VäzbaVäzba:pevná
Rozmery - šírkaRozmery:170
Rozmery - výškaRozmery:240
JazykJazyk:český
ISBNISBN:9788075730480
Mesiac vydaniaMesiac vydania:01
Rok vydaniaRok vydania:2019

Popis titulu

Knižka Zahraniční větroně se značkou OK 2. díl


Poznávacia značka OK doplnená štvormiestnym číslom bola v Československu pre bezmotorové lietadlá zavedená po roku 1945 a tento štandard pokračuje aj po roku 1993 v samostatnej Českej republike. Za tú dobu sa na našom nebi vystriedalo veľké množstvo klzákov a vetroňov, či už československej a českej výroby, tak predovšetkým tých od zahraničných výrobcov.

Práve im sú venované knihy Zahraniční větroně se značkou OK. Prvý diel knihy vyšiel v nakladateľstve Svet krídel v roku 2015 a zameriaval sa na opis vetroňov, ktoré nosili značku OK a boli vyrobené v zahraničí s výnimkou Nemecka. To je právom považované za svetovú plachtársky veľmoc a tomu zodpovedá aj aktivita a ponuka tamojších výrobcov.

Práve od nemeckých firiem pochádza tiež najviac zahraničných typov prevádzkovaných so značkou OK. V snahe zachovať približne rovnaký počet strán jednotlivých dielov, sú nemecké konštrukcie klzákov, vetroňov a motorových vetroňov nosiacich od roku 1945 značku OK abecedne rozdelené na dva diely. V záverečnom dieli dostanú priestor aj nové typy, ktoré budú dovtedy zapísané v českom leteckom registri a neboli v prvom alebo druhom dieli zaradené.

Komentáre

Pridať komentár:

...

Pridať reakciu na komentár:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia