Kategórie
 
 
 
 
Knihy > Zdravie, životný štýl > Zdravá výživa, diéty > Varíme zdravo bez lepku, cukru a mlieka
 

Varíme zdravo bez lepku, cukru a mlieka

Vydavateľ:Egmont
Dodacia lehota
Dodacia lehota: Skladom
Bežná cena: 14,99 € Vaša cena: 14,20 €
:
Produkt bol pridaný do Wishlistu.
Tento produkt sa už nachádza vo Wishliste!
Informácie o titule:
Počet stránPočet strán:224
VäzbaVäzba:pevná
Rozmery - šírkaRozmery:167
Rozmery - výškaRozmery:225
JazykJazyk:slovenský
ISBNISBN:9788056603130
Rok vydaniaRok vydania:2018

Popis titulu

Chutné recepty vo vašom diétnom jedálničku!

Táto kniha vám ponúka špeciálnu sacharidovú diétu, s ktorou budete môcť úspešne bojovať s mnohými tráviacimi ťažkosťami, ako je celiakia, Crohnova choroba, ulceratívna kolitída a iné. Diéta je založená na vylúčení všetkých oligo a polysacharidov – teda zložitých cukrov a škrobov – z jedálnička. V knihe nájdete viac ako sto receptov z rôznych svetových kuchýň, zdravých a chutných, ktoré vyhovujú špecifikám tejto účinnej diéty.

„Dostáva sa vám do rúk kniha predkladajúca ucelený návod, ako pristupovať k výžive pri idiopatických črevných zápaloch. Ide, v našich zemepisných šírkach, o alternatívny prístup k uvedenej problematike. Výživové odporúčania zahraničného autora sú založené na praktických skúsenostiach a podložené logickými argumentmi. Podstatou diéty je vynechanie niektorých potravinových skupín. Spektrum povolených a odporúčaných potravín však zostáva dostatočne rozmanité, aby zabezpečilo dodávku základných výživových zložiek. Autor preferuje návrat k prirodzeným zdrojom výživy s minimálnym zastúpením chemických látok. Súčasne sa zameriava aj na mechanické a technologické spracovanie jednotlivých potravín so zreteľom na šetrenie zasiahnutej črevnej sliznice. Jednotlivé recepty sú následne názorným ukazovateľom na tejto ceste za zmiernením ťažkostí, ktoré uvedené choroby spravidla sprevádzajú.“

Dagmar Kovářů,

vedúca odboru Nutričný asistent

na Strednej zdravotníckej škole v Ostrave

Čo vám teda BBB diéta prinesie:

• informácie, ktorých potravín sa vyvarovať,

• prehľad potravín, ktoré budú pre vás prospešné,

• 150 chutných receptov z rôznych krajín sveta,

• tipy na raňajky, polievky, šaláty, desiate, olovranty, obedy, výrobu nápojov a ďalšie.

Premeňte svoju kuchyňu na objaviteľskú loď a vydajte sa na cestu do Indie, Maroka, Grécka, Etiópie, Nemecka, Vietnamu, Austrálie, Holandska, Škótska, Bombaja. Odmenou pre vás budú jedinečné zdravé pokrmy rôznych kultúr a krajín na vašom vlastnom stole. Kenská hrachová polievka, Izraelský mrkvový šalát, Čilská ovocná salsa – to je len malý výber receptov BBB diéty, ktorá vám pomôže obnoviť rovnováhu prospešnej črevnej flóry a zlepšiť tak vašu zdravotnú kondíciu. Dobrú chuť!

Komentáre

Pridať komentár:

...

Pridať reakciu na komentár:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia