Kategórie
 
 
 
 
Knihy > Umenie a móda > Výtvarné umenie > T1 - Typo: Grafik: Um/ (abeceda súčasnej vizuálnej komunikácie a kultúry)
 

T1 - Typo: Grafik: Um/ (abeceda súčasnej vizuálnej komunikácie a kultúry)

Vydavateľ:VELDAN spol. s.r.o.
Vaša cena: 66,00 €
:
Produkt bol pridaný do Wishlistu.
Tento produkt sa už nachádza vo Wishliste!
Informácie o titule:
Počet stránPočet strán:288
VäzbaVäzba:pevná
Rozmery - šírkaRozmery:225
Rozmery - výškaRozmery:320
JazykJazyk:slovenský
ISBNISBN:978-80-971509-1-4
Rok vydaniaRok vydania:2016

Popis titulu

Za ostatných sto rokov prešlo ľudstvo významnou premenou: z civilizácie slov sme sa zmenili na civilizáciu obrazov. Hlavnými prvkami medziľudskej komunikácie  sa stali znaky, obrazy, symboly. Vizualizáciou sa život výrazne zrýchlil, ale aj zahltil enormným množstvom obrazov, často mizernej kvality. O to dôležitejšia je pri presile vizuality jej profesionálna úroveň a pôsobenie špičkových tvorcov. Táto závažná a súčasne príťažlivá téma je predmetom ojedinelej knihy s trochu tajomným názvom: " T1 - Typo:Grafik:Um (abeceda súčasnej vizuálnej komunikácie a kultúry) ".

 

Autormi koncepcie celého projektu sú Dušan Junek a Vladislav Rostoka, významné osobnosti   slovenského vizuálneho umenia a medzinárodne uznávaní autori grafického dizajnu. V knihe svojimi autorskými textami predstavujú 26 rozsiahlych profilov grafikov-dizajnérov zo Slovenska, Českej republiky, Európy, Ázie a Ameriky - tvorbu umelcov, ktorých tvorivé cesty a výsledky práce významne ovplyvnili kvalitu vizuálneho umenia XX. a XXI storočia. Veľkorozmerná kniha (22,5 x 32 cm, 288 strán) je prechádzkou svetom plným myšlienok, nápadov, invencie a výtvarnej originality, kde každý z prezentovaných umelcov je filozoficky aj výtvarne iný, diametrálne odlišný od ostatných, ale spája ich podstatný atribút - vysoká kvalita tvorby a jej nadčasová hodnota, výrazne presahujúca dobu svojho vzniku.

 

Kniha je bohato dokumentovaná, autori vybrali do nej 1302 diel, obrazov vizuálnej komunikácie, ilustrácií, znakov a symbolov,  charakterizujúcich jednotlivých prezentovaných umelcov. Esejisticky písané profily prezrádzajú dokonalú znalosť tvorby jednotlivých umelcov a vo väčšine prípadov aj blízku kolegiálnu či ľudskú väzbu autorov knihy k nim. Výborným pomocníkom v orientácii problematiky vizuálnej kultúry je množstvo i podrobnosť informácií a súvisiacich faktov - len v autorskom registri nájdeme viac ako 400 mien z rôznych oblastí ľudskej činnosti.

Komentáre

Pridať komentár:

...

Pridať reakciu na komentár:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia