Svet kníh

Kategórie
 
 
 
 
Úvod > Svet kníh
 

Svet kníh

Recenzia knihy - Letecké katastrofy a jejich vyšetřování

Přestože se pražské Nakladatelství Regia zaměřuje především  na naučnou  literaturu, literaturu faktu, beletrii a učebnice, vydalo v závěru loňského roku již  druhou publikaci týkající  se dopravního letectví Letecké katastrofy a jejich vyšetřování. První knihou ze zmíněného oboru byla autorská prvotina leteckého publicisty Lukáše Musila z roku 2016 - Encyklopedie dopravních letadel.

 

Pokoriteľ Alsterufera

Do našej ponuky pribudla zaujímavá knižná novinka Pokoriteľ Alsterufera, autora PhDr. Pavla Vitka a kolektívu. Dvojjazyčné slovensko-anglické dielo v prvom rade zachytáva osudy generálmajora Ivana Otta Schwarza (11. december 1923 – 4. január 2018). Vydala ho Vojenská podporná nadácia.

 

Pripravujeme novinku na jesenný knižný trh

Magnet Press pripravuje na jesenný knižný trh druhý diel úspešnej knihy Rudé hvězdy nad Afghánistánem, čerpajúcej námet z vojnového konfliktu v Afganistane trvajúceho deväť rokov, jeden mesiac a 19 dní. Aj táto práca je výsledkom nemalého úsilia, s ktorým autor zhromažďoval dostupné údaje a osobné dokumentárne spomienky vojakov a vojenských pilotov nasadených počas tejto vojny v rokoch 1979 – 1989.

 

Májové novinky z vydavateľstva MAGNET PRESS

Naše vydavateľstvo MAGNET PRESS pripravilo na mesiac máj dve knižné novinky, ktoré potešia priaznivcom letectva, ale i vojenskej histórie. Knihy sú v českom jazyku a môžete si ich objednať už teraz a po vydaní budeme jestvujúce objednávky expedovať do 24 hodín.

 

Nové tituly v našej ponuke z Ústavu mezinárodních vztahů Praha

Literatúra pre náročnejších čitateľov, ktorá prináša niekoľko vážnych tém jadrovou dohodou s Iránom počnúc, vzťahmi USA a Ruska pokračujúc a energetickou politikou Európskej únie či hľadaním českých záujmov v kontexte medzinárodnej bezpečnosti, obchodu, ľudských práv a medzinárodného rozvoja končiac. 

 

Novinka: Babylon armád - 1. diel

Pri úvahách, ako knihu nazvať, stále sa mi vracala myšlienka na všetkých tých vojakov, ktorí sa zúčastnili bojov na juhozápadnom Slovensku. Bolo ich veľa, boli to vojaci ozbrojených síl šiestich štátov a počet národností, ku ktorým patrili či sa hlásili, je ťažké vyčísliť... Pri tejto predstave automaticky prichádza človeku na um názov mesta, ktoré sa už v biblickom Starom zákone stalo synonymom miešania národov a jazykov, Babylon. A toto bol Babylon armád.

Autor

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia