Knižné novinky

Kategórie
 
 
 
 
Úvod > Knižné novinky
 

Knižné novinky

Novinka: Babylon armád - 1. diel

Pri úvahách, ako knihu nazvať, stále sa mi vracala myšlienka na všetkých tých vojakov, ktorí sa zúčastnili bojov na juhozápadnom Slovensku. Bolo ich veľa, boli to vojaci ozbrojených síl šiestich štátov a počet národností, ku ktorým patrili či sa hlásili, je ťažké vyčísliť... Pri tejto predstave automaticky prichádza človeku na um názov mesta, ktoré sa už v biblickom Starom zákone stalo synonymom miešania národov a jazykov, Babylon. A toto bol Babylon armád.

Autor

 

The Weathering magazine 22 - Základy

Vážení čtenáři, v přípravě je další číslo tematického speciálu The Weathering Magazine (TWM), s pořadovým číslem 22, které ponese název „Základy“. Do prodeje se nová publikace dostane nejspíše na přelomu letošního a příštího roku.

 

Novinka: Lety pro život

Gerold Biner a jeho kolegové z Zermattu probudili k životu neobvyklý projekt: Leteckou záchranu v Himálaji, kde odvážní piloti vrtulníků poprvé létají až do výšky 7000 m. Dobrodružný příběh, v němž nechybí osobní pocity. Gerold Biner hovoří přímo a odráží kritiku za záchranné akce švýcarských horských záchranářů na střeše světa.

 

Novinka z našeho vydavatelství

Monografie Poslední výstřely z pera autorské dvojice Milan Kopecký a Petr Sehnálek seznamuje čtenáře s bližšími podrobnostmi o bojích 1. československého armádního sboru v SSSR na území Moravy. Existuje sice celá řada prací o kompletním tažení 1. čs. armádního sboru od září 1944 do konce války, kterému věnovali pozornost historici a publicisté především do roku 1989, nicméně naprostá většina těchto prací byla poznamenána dobou svého vzniku.

 

Aerodynamika a mechanika letu

Vydavateľstvo Magnet Press prináša jedinečnú knižnú novinku Aerodynamika a mechanika letu, autorov Dušana Neštráka a Stanislava Szaba, ktorá je svojím obsahom a rozsahom predkladanej problematiky určená pre poslucháčov magisterského a bakalárskeho štúdia zameraného na letecké inžinierstvo. Osnova publikácie zodpovedá teoretickej príprave v odbore profesionálny pilot a technik prevádzky lietadiel. Publikácia môže byť svojím obsahom užitočná tiež pri teoretickej príprave adeptov na úrovni súkromných leteckých škôl, pri príprave súkromných, obchodných a dopravných pilotov. Rovnako dobre môže poslúžiť aj ostatným záujemcom a odborníkom z leteckej praxe pre osvieženie, prípadne prehĺbenie poznatkov z oblasti leteckej aerodynamiky a mechaniky letu.

 

DC Komiksový komplet

Tento nový strhujúci komplet komiksov v pevnej väzbe obsahuje tie najúžasnejšie superhrdinské dobrodružstvá moderného veku, s kresbou a scenárom od najlepších tvorcov DC Comics. To všetko v DC Komiksovom komplete! Objavia sa v ňom najznámejší hrdinovia sveta DC Comics, vrátane Supermana, Batmana a Wonder Woman – tých najslávnejších superhrdinov na svete. Spolu vyjde 60 čísiel. OBJEDNAJTE si ho už dnes, aby vám neuniklo ani jedno číslo tejto skvelej novej zbierky kníh v pevnej väzbe, ktoré doručíme až k vašim dverám bez akýchkoľvek príplatkov.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia