Kategórie
 
 
 
 
Knihy > Vojenstvo, military > Rôzne > Třetí říše ve 100 objektech
 

Třetí říše ve 100 objektech

Vydavateľ:Mladá Fronta
Bežná cena: 17,05 € Vaša cena: 16,20 €
:
Produkt bol pridaný do Wishlistu.
Tento produkt sa už nachádza vo Wishliste!
Informácie o titule:
Počet stránPočet strán:272
VäzbaVäzba:pevná
Rozmery - šírkaRozmery:160
Rozmery - výškaRozmery:230
JazykJazyk:český
ISBNISBN:9788020447500
Rok vydaniaRok vydania:2018

Popis titulu


Kniha Třetí říše ve 100 objektech

Príbehy všedných i unikátnych predmetov a stavieb

Vydajte sa s nami do jedného z najtemnejších období búrlivého 20. storočia - do doby vlády nacistického režimu v Nemecku. Sprievodcom nám bude odborník na slovo vzatý, britský historik Roger Moorhouse, ktorý sa na túto zdanlivo dávno vyčerpanú tému dokázal pozrieť úplne novým spôsobom: prostredníctvom príbehov typických i neobvyklých artefaktov.


Sto starostlivo vybraných predmetov a stavieb pokrýva všetky aspekty dejín nacistického Nemecka, od často preberaných tém, ako je holokaust a druhá svetová vojna, po ďaleko menej známe oblasti, ku ktorým patrí sociálna politika, technický pokrok či využitie propagandy. Príbehy všetkých artefaktov Moorhouse čítavo a súčasne fundovane zaraďuje do širších súvislostí. Výsledkom je mimoriadne plastický obraz vtedajších udalostí, k čomu prispieva aj vysoko kvalitný obrazový sprievod, ktorý dáva knihe takmer ráz výstavného katalógu.


Predslovom knihu opatril profesor Richard Overy, popredný odborník na dejiny nacistického Nemecka a druhej svetovej vojny.

Komentáre

Pridať komentár:

...

Pridať reakciu na komentár:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia