Kategórie
 
 
 
 
Knihy > Spoločenské vedy > Psychológia > Princípy súdnej psychiatrie
 

Princípy súdnej psychiatrie

Vydavateľ:- neuvedený -
Vaša cena: 14,00 €
Produkt bol pridaný do Wishlistu.
Tento produkt sa už nachádza vo Wishliste!
Informácie o titule:
Počet stránPočet strán:258
VäzbaVäzba:mäkká (brožovaná)
Rozmery - šírkaRozmery:148
Rozmery - výškaRozmery:210
JazykJazyk:slovenský
ISBNISBN:978-80-89434-22-0
Rok vydaniaRok vydania:2014

Popis titulu

Predstavujeme vám publikáciu, ktorá sa zaoberá problematikou súdnej psychiatrie. Náš záujem o túto oblasť sa začal vyvíjať predovšetkým pod vplyvom našich učiteľov, prof. MUDr. Ivana Žuchu, CSc., prof. MUDr. Vladimíra Novotného, CSc., doc. MUDr. Juraja Fleischera, CSc. a doc. MUDr. Eduarda Kolibáša, CSc., a preto sa na ich školu snažíme nadviazať a ďalej ju rozvíjať. Počas ich aktívnej znaleckej činnosti sme mali možnosť s nimi o posudzovaných 
prípadoch diskutovať a učiť sa od nich. Súdnej psychiatrii venovali veľkú časť svojho odborného života. Spomíname si na obdobie, keď pri Psychiatrickej klinike LF UK v Bratislave existoval znalecký ústav. Riešil tie najzávažnejšie prípady znaleckej praxe, pričom do ich posudzovania bol zapojený celý kolektív psychiatrov a viedli sa o nich živé diskusie. 

Predkladaná publikácia chce skromným spôsobom nadviazať na bohatú česko-slovenskú tradíciu a poli súdnej psychiatrie. Príručka je určená predovšetkým súčasným a budúcim znalcom-psychiatrom. Veríme však, že si svoje miesto nájde aj u klinických psychiatrov, psychológov, právnikov, policajtov a iných odborníkov. Obsahuje nielen zhrnutie a vysvetlenie základných princípov súdnej psychiatrie zo strany medicínskej, ale ponúka ich aj v právnom kontexte. Súčasťou publikácie sú aj kapitoly zo súdnej psychológie. Do publikácie sme sa ich rozhodli zaradiť vzhľadom na to, že sa súdnoznalecká práca psychiatrov a psychológov do istej miery prekrýva a vzájomne dopĺňa. Odborný text sme obohatili kazuistikami z vlastnej znaleckej praxe. Chceme na nich demonštrovať uvádzané princípy znaleckého psychiatrického posudzovania.

 

 

Titul je vypredaný.

Komentáre

Pridať komentár:

...

Pridať reakciu na komentár:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia