Kategórie
 
 
 
 
Úvod > Časopisy > Pre deti a mládež > Marvel kolekcia figúrok č. 4 - Wolverine
 

Marvel kolekcia figúrok č. 4 - Wolverine

Vaša cena: 8,99 €
Produkt bol pridaný do Wishlistu.
Tento produkt sa už nachádza vo Wishliste!
Informácie o titule:
Počet stránPočet strán:16
VäzbaVäzba:mäkká (brožovaná)
Rozmery - šírkaRozmery:220
Rozmery - výškaRozmery:275
JazykJazyk:český
Rok vydaniaRok vydania:2018
PeriodicitaPeriodicita:dvojtýždeník

Popis titulu

Lahôdka pre komiksových fanúšikov a zberateľov. 

Viac než 40 rokov ponúka Marvel tie najlepšie svetové komiksy. Nová kolekcia figúrok ponúka známych kladných aj záporných hrdinov. Vydavateľstvo Magnet Press vám ich ponúka aj ako predplatné

 

Štvrté číslo prináša okrem textu aj figúrku Wolverina. 

 

Wolverine je fiktívna postava, ktorá sa objavuje v komiksových knihách spoločnosti Marvel Comics, väčšinou v spojení s X-menom. Je to mutant, ktorý má zvieracie inštinkty, zdokonalené fyzické schopnosti, silnú regeneračnú schopnosť známu ako liečivý faktor a tri pazúry na každej ruke, ktoré vie podľa potreby stiahnuť a vytiahnuť. Wolverine bol popísaný ako člen X-Men, Alpha Flight a Avengers.

Postava sa objavila v poslednom paneli The Incredible Hulk # 180 predtým, než získala väčšiu rolu v roku 181 (obal z novembra 1974). Vytvorili ho šéfredaktor Marvel Roy Thomas, spisovateľ Len Wein, a Marvel Art Director John Romita, st. Romita navrhol charakter, aj keď bol prvýkrát publikovaný Herbom Trimpeom. Wolverine sa potom pripojil k vylepšenému verzii tímu superhrdinov X-Men, kde napokon spisovatelia Chris Claremont a John Byrne zohrali významnú úlohu vo vývoji postavy. Umelec Frank Miller spolupracoval s Claremontom a pomohol revidovať postavu so štyrmi časťami limitovaných sérií od septembra do decembra 1982.

Wolverine patrí medzi antihrdinov, ktorí sa objavili v americkej populárnej kultúre po vojne vo Vietname. Je mu typická ochota používať smrteľnú silu a jeho rozčuľujúca sa povaha sa stala štandardnou charakteristikou antihrdinov komiksov do konca osemdesiatych rokov.

Komentáre

Pridať komentár:

...

Pridať reakciu na komentár:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia