Kategórie
 
 
 
 
Knihy > Vojenstvo, military > Letectvo > Krídla nad Slovenskom 1918-1939 + Vojenské misie
 

Krídla nad Slovenskom 1918-1939 + Vojenské misie

Bežná cena: 42,85 € Vaša cena: 33,90 €
Produkt bol pridaný do Wishlistu.
Tento produkt sa už nachádza vo Wishliste!
Informácie o titule:
JazykJazyk:slovenský
Voliteľný stavVoliteľný stav:Titul je vypredaný

Popis titulu

Pri príležitosti vydania dokumentu Krídla nad Slovenskom 1918-1939 sme pripravili pre Vás výhodný balíček.  Balíček obsahuje komplet Krídla nad Slovenskom 1918-1939 + knihu Vojenské misie. Pri kúpe tohto balíčka ušetríte až 8,95 € resp. 250,- CZK. S touto akciou nemožno spájať žiadne ďalšie zľavy ani akcie. Platí do vypredania zásob alebo zrušenia akcie predajcom. V cene je poštovné a balné.

Filmový dokument na DVD z produkcie Magnet Press Slovakia, ktorý v edícii Vojenské lietadlá a história uvádza naša spoločnosť na trh 11. februára 2011. Dielo ponúka pohľady na osudy vojenských lietadiel a ľudí okolo nich na pozadí dejinných udalostí od konca 1. svetovej vojny do marca 1939 na území Slovenska, respektíve v prvej Česko-slovenskej republike. Historické filmové zábery sa striedajú s osobnými výpoveďami historikov a autorov kníh o vojenskom letectve, ktoré sú citlivo konfrontované s vojensko-politickými i geografickými zmenami tej doby. Dokumentárny komplet je tvorený filmom na DVD (anglické titulky) a literárne spracovanými príbehmi o niektorých vojenských strojoch a ich pilotoch s názvom Fragmenty, v slovensko-anglickej verzii.

Slovensko-anglická kniha Vojenské misie s podtitulom Slovenskí vojaci v službách mieru, stability vo svete a v boji proti terorizmu mapuje ďalšiu oblasť histórie i súčasnosti našich ozbrojených síl. Autorský kolektív v zložení Miroslav Minár, Imrich Purdek, Milan Vanga, Pavol Vitko a zodpovedný redaktor Ján Begala vytvorili reprezentatívnu publikáciu, ktorá prináša ucelený prehľad o pôsobení slovenských vojakov vo vojenských misiách a operáciách v zahraničí od roku 1990 po dnešok. 192-stranová publikácia obsahuje okrem iného množstvo fotografií, máp, úryvky z dobovej tlače, výňatky z kroník, spomienok, hlásení či iných písomností.


Komentáre

Pridať komentár:

...

Pridať reakciu na komentár:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia