Kategórie
 
 
 
 
Knihy > Vojenstvo, military > Letectvo > Krídla nad Slovenskom 1918-1939 + Slovenské vojenské letectvo v obrazoch 2
 

Krídla nad Slovenskom 1918-1939 + Slovenské vojenské letectvo v obrazoch 2

Bežná cena: 14,95 € Vaša cena: 11,50 €
Produkt bol pridaný do Wishlistu.
Tento produkt sa už nachádza vo Wishliste!
Informácie o titule:
JazykJazyk:slovenský
Voliteľný stavVoliteľný stav:Titul je vypredaný

Popis titulu

Pri príležitosti vydania dokumentu Krídla nad Slovenskom 1918-1939 sme pripravili pre Vás výhodný balíček.  Balíček obsahuje komplet Krídla nad Slovenskom 1918-1939 + knihu Slovenské vojenské letectvo v obrazoch 2. Pri kúpe tohto balíčka ušetríte až 12,55 € resp. 410,- CZK. S touto akciou nemožno spájať žiadne ďalšie zľavy ani akcie. Platí do vypredania zásob alebo zrušenia akcie predajcom. Cena je vrátane poštovného a balného.

Filmový dokument na DVD z produkcie Magnet Press Slovakia, ktorý v edícii Vojenské lietadlá a história uvádza naša spoločnosť na trh 11. februára 2011. Dielo ponúka pohľady na osudy vojenských lietadiel a ľudí okolo nich na pozadí dejinných udalostí od konca 1. svetovej vojny do marca 1939 na území Slovenska, respektíve v prvej Česko-slovenskej republike. Historické filmové zábery sa striedajú s osobnými výpoveďami historikov a autorov kníh o vojenskom letectve, ktoré sú citlivo konfrontované s vojensko-politickými i geografickými zmenami tej doby. Dokumentárny komplet je tvorený filmom na DVD (anglické titulky) a literárne spracovanými príbehmi o niektorých vojenských strojoch a ich pilotoch s názvom Fragmenty, v slovensko-anglickej verzii.

Reprezentačná knižná publikácia Slovenské vojenské letectvo v obrazoch 2, s podtitulom Obzretia veliteľov autorského kolektívu Stanislav Szabo, Miroslav Gyűrösi a Michal J. Stolár,  je  voľné pokračovanie úspešného prvého dielu Slovenského vojenského letectva v obrazoch, ktoré opäť prináša predovšetkým množstvo unikátnych fotografií približujúcich uplynulé obdobie v našom vojenskom letectve a protivzdušnej obrane od vzniku Slovenskej republiky v roku 1993 po súčasnosť. V textovej časti kniha prináša spomienky veliteľov, ktorí v spomínanom období stáli na čele letectva a PVO, resp. našich vzdušných síl.

Komentáre

Pridať komentár:

...

Pridať reakciu na komentár:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia