Kategórie
 
 
 
 
Knihy > Technika > Civilné letectvo > Letecké katastrofy a jejich vyšetřování
 

Letecké katastrofy a jejich vyšetřování

Vydavateľ:Regia
Dodacia lehota
Dodacia lehota: Dodacia lehota: do 14 dní
Bežná cena: 18,75 € Vaša cena: 17,95 €
:
Produkt bol pridaný do Wishlistu.
Tento produkt sa už nachádza vo Wishliste!
Informácie o titule:
Počet stránPočet strán:288
VäzbaVäzba:pevná
Rozmery - šírkaRozmery:149
Rozmery - výškaRozmery:263
JazykJazyk:český
ISBNISBN:9788087866399
Rok vydaniaRok vydania:2018

Popis titulu

Kniha Letecké katastrofy a jejich vyšetřování

 


Lietanie dopravnými lietadlami je dnes bežnou záležitosťou. Pre niekoho je to rutina, pre iného udalosť. Ale ruku na srdce - každého z nás počas bezpečnostnej inštruktáže pred štartom niekedy napadlo, čo by sa stalo, keby sa lietadlo zrútilo. Tento strach je úplne prirodzený a patrí k ľudskej podstate. A nič na tom nemení skutočnosť, že lietanie je vôbec najbezpečnejším druhom dopravy.

Kniha, ktorú držíte v rukách, je už druhým literárnym počinom leteckého publicistu Lukáša Musila. Debutoval v roku 2016 titulom Encyklopédia dopravných lietadiel, mapujúci históriu dopravného letectva od konca druhej svetovej vojny po súčasnosť. Tentoraz sa autor zameral na havárie, ktoré k rozvoju leteckej dopravy bohužiaľ neodmysliteľne patria.

Príčinou leteckej havárie môže byť počasie, konštrukčné vada, chyba posádky alebo pozemného personálu, prípadne zlá údržba. Najčastejšie sa však jedná o kombináciu viacerých faktorov. Pozrime sa teraz na príbehy lietadiel, ktoré z rôznych dôvodov nedoletela v poriadku do cieľa. Dozvieme sa o nehode legendárneho stroja Concorde, o zrážke dvoch Boeingov 747 na Kanárskych ostrovoch, o zostrel kórejského Jumbo Jetu sovietsku stíhačkou, o tragickej nehode hráčov hokejového klubu Lokomotiv Jaroslavľ a mnohých ďalších.

Letecká katastrofa je bezpochyby tragickou udalosťou, najmä ak dôjde k stratám na ľudských životoch. Jej vyšetrovanie však často vedie k zavedeniu opatrení, ktoré v budúcnosti pobobným situáciám zamedzí. V týchto prípadoch platí dvojnásobne, že chybami sa človek učí. Vydajme sa teda po stopách vyšetrovateľov, ktorí sa snažia príčiny nehôd objasniť. Často ide o prácu vskutku detektívne.

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár:

...

Pridať reakciu na komentár:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia