Kategórie
 
 
 
 
Knihy > Technika > Civilné letectvo > Encyklopedie dopravních letadel
 

Encyklopedie dopravních letadel

Vydavateľ:Regia
Bežná cena: 28,18 € Vaša cena: 27,00 €
:
Produkt bol pridaný do Wishlistu.
Tento produkt sa už nachádza vo Wishliste!
Informácie o titule:
Počet stránPočet strán:464
VäzbaVäzba:pevná
Rozmery - šírkaRozmery:225
Rozmery - výškaRozmery:250
JazykJazyk:český
ISBNISBN:9788087866252
Rok vydaniaRok vydania:2016

Popis titulu

Kniha Encyklopedie dopravních letadel


Väčšina z nás už niekedy letela dopravným lietadlom. Zatiaľ čo v minulosti bolo lietanie považované za mimoriadnu udalosť, dnes je bežnou súčasťou našich životov. Letenky do európskych destinácií sú mnohokrát lacnejšie, než lístky na vlak alebo autobus.


Zaujímali ste sa ale niekedy, akým lietadlom letíte na dovolenku alebo služobnú cestu? Ste zvedaví, v akých strojoch lietali naši rodičia a starí rodičia? Ak áno, práve pre vás je určená Encyklopédia dopravných lietadiel, ktorá mapuje históriu dopravného letectva od konca druhej svetovej vojny po súčasnosť. Nájdete v nej nielen všetky "slávne" lietadlá ako napr. Douglas DC-3, Antonov An-225 Mrija, BAC / Aerospatiale Concorde, Boeing 747 alebo Airbus 380, ale aj mnohé ďalšie, často takmer zabudnuté typy.


V abecednom poradí sa nám postupne predstaví 174 dopravných lietadiel. Dozvieme sa o ich histórii, zoznámime sa s ich technickými parametrami, prekvapí nás mnoho zaujímavostí, ktoré sa bežne neuvádzajú. Kniha je bohato ilustrovaná často unikátnymi fotografiami. Autor Lukáš Musil, ktorému je letecká doprava nielen koníčkom, ale aj profesiou, nás zasvätí do odvetvia leteckého priemyslu, ktoré výrazne formovalo našu modernú spoločnosť.


Encyklopédia dopravných lietadiel iste nepoteší len leteckých "nadšencov", ale všetkých čitateľov, ktorí sa o letectve aspoň trochu zaujímajú.

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár:

...

Pridať reakciu na komentár:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia