Kategórie
 
 
 
 
Úvod > Knihy > Naše Hindy
 

Naše Hindy

Vaša cena: 21,99 €
Produkt bol pridaný do Wishlistu.
Tento produkt sa už nachádza vo Wishliste!
Informácie o titule:
JazykJazyk:český
Voliteľný stavVoliteľný stav:Titul je vypredaný
Rok vydaniaRok vydania:2013

Popis titulu

V limitovanej sérii ponúkame záujemcom balík dvoch kníh- "Vrtuľníky Mi-24 na Slovensku, Morave a v Čechách“ a za výhodnú cenu 21.99 €. Balík obsahuje knihy:
Pětatřicátník - Vrtulníky Mi-24 na Moravě a v Čechách
Uplynulo už 35 rokov odvtedy, čo boli v bývalom Československu zaradené do výzbroje vojenského letectva vrtuľníky Mi-24. Vo svetle súčasnej vojensko-politicko-ekonomickej situácie sa však tento vynikajúci, hoci bez potrebných modernizácií neochvejne zastarávajúci vrtuľník, štyridsiatky s vysokou pravdepodobnosťou nedožije. To sú slová z autorského úvodu horúcej knižnej novinky vydanej v spolupráci spoločností Magnet Press Slovakia a Aeromedia, konkrétne jej redakcie Letectví + kosmonautika. Aj preto autori knihu nazvali Pětatřicátník – Vrtulníky Mi-24 na Moravě a v Čechách. Pokúsili sa v nej zostaviť prehľad prevádzky tohto typu a snažili sa pritom nezabudnúť na žiadny stroj, na žiadneho pilota ani palubného technika. Postupovali podobne ako autorský kolektív M. Gyűrösi, M. Stolár a M. Vanga v knihe Vrtuľníky Mi-24 na Slovensku, ktorá vyšla Magnet Press Slovakia roku 2011. Aj v tejto novej publikácii tak autori ponúkajú čitateľovi nielen všetky dostupné informácie o vrtuľníkoch Mi-24 v Česku, ale aj zaujímavé fotografie tohto nepochybne pozoruhodného stroja s charakteristickým dunivým zvukom silných motorov a rotora a s nezameniteľnou a svojím spôsobom krásnou nahrbenou siluetou.

Vrtuľníky Mi-24 na Slovensku
Nová kniha o legende medzi bojovými vrtuľníkmi. Autorský kolektív M. Gyűrösi. M. Stolár a M. Vanga sa v publikácii venuje vrtuľníkom Mi-24, ktoré slúžili v česko-slovenskej armáde a potom v Ozbrojených silách SR. Úvodná časť knihy v skratke informuje všeobecne o type Mi-24, o histórii vojskového letectva v ČSSR či o vrtuľníkových útvaroch ČSĽA. V druhej časti zachytáva budovanie vrtuľníkového letectva na Slovensku, činnosť prešovskej základne, vrtuľníkového pluku/krídla a prináša prehľad všetkých vrtuľníkov Mi-24, ktoré slúžili v Ozbrojených silách SR, prehľad letového personálu, či zmien organizačnej štruktúry v období 1993-2011. Nájdete v nej celý rad jedinečných farebných i čiernobielych fotografií, s ktorých mnohé sú uverejnené po prvý raz. Vychádza so slovensko-anglickým textom.

Komentáre

Pridať komentár:

...

Pridať reakciu na komentár:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia