Kategórie
 
 
 
 
Úvod > Knihy > Vojenstvo, military > Dejiny vojen a vojenského umenia > Výzbroj a výstroj výsadkárů a průzkumníků 1947-2001
 

Výzbroj a výstroj výsadkárů a průzkumníků 1947-2001

Vydavateľ:Mladá Fronta
Bežná cena: 26,10 € Vaša cena: 24,80 €
:
Produkt bol pridaný do Wishlistu.
Tento produkt sa už nachádza vo Wishliste!
Informácie o titule:
Počet stránPočet strán:344
VäzbaVäzba:pevná
Rozmery - šírkaRozmery:210
Rozmery - výškaRozmery:255
JazykJazyk:český
ISBNISBN:9788020450791
Rok vydaniaRok vydania:2018

Popis titulu

Kniha Výzbroj a výstroj výsadkárů a průzkumníků 1947-2001

História českých špeciálnch síl


V prvých dvoch dieloch Histórie českých špeciálnych síl sme sa zoznámili s vývojom výsadkových jednotiek i jednotiek hĺbkového a špeciálneho prieskumu od konca 2. svetovej vojny až do súčasnosti. Záverečný tretí diel je venovaný veľmi populárnej téme, na ktorú sa zatiaľ z priestorových a koncepčných dôvodov dostalo len okrajovo: výzbroji a výstroji výsadkových jednotiek československej a českej armády s osobitným dôrazom na jednotky osobitného určenia.

Nejedná sa o ďalšiu z mnohých encyklopédií, ktoré obsahujú len prostý výpočet zbraní a bojovej techniky s ich základnými takticko-technickými dátami. Autor namiesto toho ponúka podrobný všeobecný prehľad, podchytáva vývoj a použitie menej známych typov a s pomocou donedávna utajovaných informácií zasadzuje zdanlivo všeobecne známe veci do úplne nových súvislostí.

Kniha je výsledkom mnohoročného bádateľského úsilia a nemala by chýbať v knižnici žiadneho záujemcu o históriu českej armády a vojenskej techniky. Tento zväzok zvlášť ocenia najmä zberatelia najrôznejších vojenských artefaktov alebo rádioamatéri.

Ako je u tohto projektu obvyklé, fundovaný, avšak zrozumiteľný a prehľadne štruktúrovaný text sprevádza niekoľko sto unikátnych, doteraz nepublikovaných fotografií.

 

 

Komentáre

Pridať komentár:

...

Pridať reakciu na komentár:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia