Kategórie
 
 
 
 
 

T-34 jede do války

Vydavateľ:Grada Publishing
Bežná cena: 23,10 € Vaša cena: 21,50 €
:
Produkt bol pridaný do Wishlistu.
Tento produkt sa už nachádza vo Wishliste!
Informácie o titule:
Počet stránPočet strán:248
VäzbaVäzba:pevná
Rozmery - šírkaRozmery:195
Rozmery - výškaRozmery:252
JazykJazyk:český
ISBNISBN:9788027100538
Rok vydaniaRok vydania:2019

Popis titulu

Kniha T-34 jede do války

Prvýkrát sa k slovenskému čitateľovi dostávajú doposiaľ nikdy nezverejnené dokumenty zo sovietskych archívov, do ktorých nezasvätení ľudia nemajú prístup, rovnako ako viac než 100 doteraz nepublikovaných fotografií.

Autori knihy sa zoširoka venujú konštrukcii, vývoju, výrobe, dodávkam a bojovému nasadeniu legendárneho tanku T-34. Vyvracajú dlhodobo tradované mýty o tomto stroji a výdatne prispievajú k rozlúšteniu záhady, prečo si tank prevratnej konštrukcie, ktorá jasne predčila všetko, čo mali k dispozícii nemecká invázne vojská, viedol v mnohých počiatočných bojoch tak zle.

Podrobné správy z výrobných závodov ponúkajú neobyčajne otvorený pohľad na ich chod a početné problémy. Na svetlo vyplávajú nielen mnohé doteraz neznáme a prekvapujúce fakty, ale aj značne kritické hodnotenie. Nechýbajú ani početné schémy bojových operácií a prehľadné tabuľky, ktoré názorne ilustrujú napr. úroveň vzdelania veliteľov alebo dôvody poškodenia a strát tankov. Zaradené sú tiež kvalitné farebné ilustrácie.

Knihu uzatvárajú doslovné preklady niektorých prísne tajných dokumentov.

Komentáre

Pridať komentár:

...

Pridať reakciu na komentár:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia