Kategórie
 
 
 
 
 

Bojovat, či ustoupit?

Vydavateľ:Conditio humana
Dodacia lehota
Dodacia lehota: Dodacia lehota: do 21 dní
Bežná cena: 20,00 € Vaša cena: 18,60 €
:
Produkt bol pridaný do Wishlistu.
Tento produkt sa už nachádza vo Wishliste!
Informácie o titule:
Počet stránPočet strán:415
VäzbaVäzba:pevná
Rozmery - šírkaRozmery:155
Rozmery - výškaRozmery:248
JazykJazyk:český
ISBNISBN:9788090532342
Rok vydaniaRok vydania:2019

Popis titulu

Kniha Bojovat, či ustoupit?
Možnosti obrany Československa na podzim 1938


Mohlo sa Československo na jeseň 1938 ubrániť nemeckému útoku? Rozhodli sa predstavitelia republiky správne, keď prijali mníchovský diktát, alebo premárnili šancu na víťazstvo, ktoré mohlo zadržať ďalšie Hitlerovu expanziu? Mal nemecky diktátor vôbec v úmysle na Československo zaútočiť, alebo sa stalo obeťou jeho triku?

Ako si už správne všimol Milan Kundera v Neznesiteľnej ľahkosti bytia, na tieto otázky možno odpovedať len vtedy, ak by sme takúto možnosť vyskúšali. Poľský historik Piotr M. Majewski rozoberá práve takýto scenár. Zamýšľa sa nad tým, ako by mohla vyzerať konfrontácie s Nemeckom, keby sa Československo rozhodlo bojovať. Jeho knižka však nie je pojednaním z oblasti alternatívnej histórie. Autor sa snaží zhodnotiť možnosti československej obrany na základe skúseností - v Českej republike málo známych - z poľsko-nemeckej vojny v roku 1939. Predstavuje tiež nemecké vojnovej prípravy a geopolitickú situáciu Československa.

Na týchto základoch krok za krokom analyzuje, akú šancu by v hypotetickej vojne s Wehrmachtom mali československej ozbrojené sily. Český čitateľ nájde v tejto knihe tiež rad zaujímavých faktov o poľskej armáde a poľskej obrannej vojne v septembri 1939.

Komentáre

Pridať komentár:

...

Pridať reakciu na komentár:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia