Kategórie
 
 
 
 
Úvod > Časopisy > Vojenská technika světa č.21 - Obrnený transportér LAV-25
 

Vojenská technika světa č.21 - Obrnený transportér LAV-25

Vaša cena: 5,99 €
Produkt bol pridaný do Wishlistu.
Tento produkt sa už nachádza vo Wishliste!
Informácie o titule:
Počet stránPočet strán:12
VäzbaVäzba:iná
Rozmery - šírkaRozmery:210
Rozmery - výškaRozmery:297
JazykJazyk:český
PrekladateľPrekladateľ:Ján Begala
Rok vydaniaRok vydania:2016
PeriodicitaPeriodicita:dvojtýždeník

Popis titulu

Dvadsiate prvé číslo kolekcie Vojenská technika světa prináša informácie o obrnenom transportére LAV-25Na základe skúseností z vojny vo Vietname a ďalších lokálnych konfliktov z rokov 1970 – 1980, ktorých sa zúčastnili ozbrojené sily USA, rozhodli sa americkí predstavitelia pre sformovanie tzv. Síl rýchleho nasadenia. Nové jednotky mala charakterizovať vysoká mobilita a palebná sila. Pre prepravu pechoty a palebnú podporu vojsk potrebovali Sily rýchleho nasadenia kolesové obojživelné vozidlá s vysokou schopnosťou prekonávať terén, dobre chránená a so silnou výzbrojou.

Základom Síl rýchleho nasadenia sa mala stať námorná pechota, preto v rámci velenia US Marine Corps v roku 1980 bol vytvorený úrad pre ľahké pancierované vozidlá – LAV (Light Armored Vehicle), ktorý mal zodpovedať za verejnou súťaž na nové bojové vozidlo...

V rubrike z histórie obrnenej techniky nájdete článok „Tančík vz. 33 a další tančíky“. Na prelome tridsiatych rokov zaujal britský tančík (tankette) Carden-Loyd Mk. VI vojenských predstaviteľov ešte ďalších dvoch európskych štátov. A ak v tom prvom prípade išlo o Československo, ktoré už bolo ekonomicky rozvinutou krajinou, i keď z hľadiska tankového priemyslu ešte nie tak pokročilou, potom v druhom prípade to bolo Francúzsko, považované v tej dobe za lídra v oblasti stavby tankov. ... Samozrejme nechýba ani model obrneného transportéra LAV-25, v mierke 1:72.  

Komentáre

Pridať komentár:

...

Pridať reakciu na komentár:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia