Kategórie
 
 
 
 
e-predplatné > e-časopisy > Letectvi + kosmonautika > 2018 > Vzdušné sily Ozbrojených síl Slovenskej republiky – Ročenka 2018
 

Vzdušné sily Ozbrojených síl Slovenskej republiky – Ročenka 2018

Vaša cena: 3,35 €
Produkt bol pridaný do Wishlistu.
Tento produkt sa už nachádza vo Wishliste!
Informácie o titule:
Počet stránPočet strán:54
VäzbaVäzba:mäkká (brožovaná)
Rozmery - šírkaRozmery:210
Rozmery - výškaRozmery:297
JazykJazyk:slovenský
ISBNISBN:9788089169603
Mesiac vydaniaMesiac vydania:09
Rok vydaniaRok vydania:2018
PeriodicitaPeriodicita:ročenka

Popis titulu

V septembri 2018 vyšiel špeciál časopisu Letectví + Kosmonautika, pod názvom Vzdušné sily Ozbrojených síl Slovenskej republiky – Ročenka 2018. 

Vážení čitatelia,

dostáva sa k vám už piata ročenka venovaná Vzdušným silám OS SR. Ich príslušníci za uplynulé roky nepretržite zabezpečovali vzdušnú suverenitu Slovenskej republiky v rámci integrovaného systému protivzdušnej obrany NATO, poskytovali leteckú, pátraciu a záchrannú službu, leteckú prepravu osôb a materiálu pre ozbrojené sily, absolvovali viacero ostrých bojových strelieb, zúčastnili sa na desiatkach cvičení vrátane medzinárodných a niektoré z nich aj organizovali, pomáhali obyvateľstvu v rámci domáceho krízového manažmentu a plnili rad ďalších úloh vrátane komplexného zabezpečenia vojenskej operácie OSN na Cypre – UNFICYP. Usilovali sme sa, aby práca profesionálov vzdušných síl nachádzala primeraný odraz na stránkach ročenky vydávanej ako špeciál časopisu Letectví + kosmonautika. 

Hoci aj jubilejnú piatu ročenku sme sa snažili zostaviť s podobným zámerom, v niečom je trochu viná. Vychádza totiž v čase 25. výročia existencie novej Slovenskej republiky a výstavby jej ozbrojených síl, a teda aj vzdušných síl. Okrem toho v roku 2018 uplynie aj úctyhodných 100 rokov od ukončenia prvej svetovej vojny, vzniku prvej Československej republiky a od sformovania jej vojenského letectva v podobe Leteckého zboru čs. brannej moci. Považovali sme za správne, aby tieto významné jubileá našli odraz na stránkach tejto ročenky. (Dr. Z. Úšela, CSc.)

Publikácia, na ktorú sa nevzťahuje celoročné predplatné 2018, bude vo voľnom predaji dostupná iba vo vybranej sieti špecializovaných predajní. 

Komentáre

Pridať komentár:

...

Pridať reakciu na komentár:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia