Advertisement
 
 
 
 
 
 
Advertisement
 
 
 
 

Partneri

letectvo.sk ATM Militaryfoto.sk ideb.sk letectvi.cz Magnet Press, Slovakia na Facebooku 

22 bánk


 
Advertisement
 

Ako nakupovať - Obchodné podmienky

Ako nakupovať - Obchodné podmienky

V našom internetovom obchode môžete nakupovať všetok tovar, ktorý v tomto obchode ponúkame. Nájdete v ňom najmä knihy, časopisy, DVD, modely, ale i ďalšie produkty. Okrem toho ponúkame službu epredplatné – môžete si kúpiť balíček obsahujúci elektronické a printové predplatné (EPP) alebo elektronické predplatné (EP) vašich obľúbených časopisov z vydavateľstva Aeromedia. V ponuke postupne nájdete i jednotlivé staršie čísla vašich obľúbených titulov, špeciály, knihy, katalógy atď. v elektronickej verzii. Zásielky printových vydaní v Českej republike naďalej zabezpečuje Aeromedia, takže sa nemusíte obávať žiadnych zdržaní.

Využite možnosť uplatnenia zľavy na nákup tovaru vo výške 10 %. Každý predplatiteľ aspoň jedného časopisu predplateného v našej spoločnosti sa stáva členom „Hobby klubu“ a pri nákupe tovaru má nárok na zľavu vo výške 10 %, po dobu trvania predplatného. Využite túto možnosť, získate tak mnohé tituly za bezkonkurenčné ceny.

Registrácia zákazníka

V našom internetovom obchode môžete nakupovať iba po zaregistrovaní. Registračný formulár obsahuje základné kontaktné údaje, ktoré slúžia na vybavenie objednávky a vystavenie faktúry. Venujte pozornosťvyplneniu formulára a uvedeniu správnych údajov. Vyhnete sa tak omylom pri vybavovaní objednávky a doručení tovaru. Kolónky IČO a IČ DPH sú povinné pre podnikateľské subjekty (pri opakovanom zaslaní faktúr alebo daňových dokladov, po dodatočnom doplnení údajov, účtujeme manipulačný poplatok (pozrite*). Po zaregistrovaní dostanete e-mail s vaším užívateľským menom a vygenerovaným heslom. Tieto si zapamätajte alebo starostlivo uchovajte.

Pre využívanie služby epredplatne je potrebná jednoduchá registrácia na www.epredplatne.sk.

Objednávka tovaru

Po záväznom objednaní tovaru dostanete spätné potvrdenie o prijatí objednávky na e-mailovú adresu, ktorú ste uviedli pri registrácii. Zároveň bude vaša objednávka archivovaná vo Vašom účte. Ak sa rozhodnete objednávku zmeniť alebo stornovať, môžete tak dodatočne urobiť najneskôr do 24 hodín od jej odoslania, ale len za podmienky, že na túto objednávku nebola odoslaná platba. Ak chcete zmeniť objednávku, prípadne opraviť adresu doručenia po zaslaní zloženky alebo podkladov na úhradu, prirátame vám k cene zásielky manipulačný poplatok (pozrite*). Vyhradzujeme si právo odmietnuť objednávku, a to najmä z dôvodu nemožnosti zaistiť dodávku tovaru. V takom prípade sa zaväzujeme informovať vás elektronickou poštou do troch pracovných dní.

Cena

Všetky uvedené ceny sú maloobchodné a v EUR / CZK. Všetky ceny tovaru a služieb sú uvádzané vrátane DPH.

Pri periodikách nájdete v cenovej ponuke rôzne druhy predplatného rozlíšeného časovo, prípadne podľa ponúkaného typu ­„akciovej ceny“, podľa zasielania, napr. „doporučene“, alebo „balíčka viacerých periodík“.

Pri knižnej produkcii a ostatnom sortimente nájdete maloobchodnú cenu a cenu pre Hobby klub. Tá je určená pre tých, ktorí majú splnenú stanovenú podmienku aktuálneho predplatného časopisu v našej spoločnosti.

V momente nákupu a potvrdenia objednávky sa na objednaný tovar nevzťahuje nijaká nasledujúca zmena ceny. V súvislosti s prevádzkou internetového obchodu si však vyhradzujeme právo na zmenu cien bez predchádzajúceho upozornenia. V prípade predplatného periodík si vyhradzujeme právo na prípadnú zmenu periodicity (po oznámení resp. rozhodnutí vydavateľa) bez predchádzajúceho upozornenia.

(*) Manipulačný poplatok vo výške 1,00 EUR / 30,- CZK účtujeme v prípade, ak sa zákazník rozhodne urobiť zmenu objednávky po zaslaní či zaevidovaní úhrady, pri výmene tovaru, ktorá nesúvisí s reklamáciou - a to na základe jeho požiadavky. Poplatok bude účtovaný v prípade predplatného za každý titul, v prípade zásielkovej služby za každú zásielku. 

Dodacia lehota

Tovar vám dodáme prostredníctvom General Logistics Systems Slovakia, s.r.o. (GLS), pokiaľ si nezvolíte osobný odber. Pri tovare, ktorý je na sklade, je max. dodacia lehota 7 pracovných dní. Pri tovare, ktorý sa v momente objednávky vypredal a je potrebné ho doobjednať, je dodacia lehota minimálne 21 dní, pretože je viazaná na dodávku od nášho dodávateľa. V takom prípade vás budeme o predpokladanej dĺžke dodania informovať. Upozorňujeme, že dodacia lehota začne plynúť dňom prijatia vašej úhrady (mimo dobierky). Informáciu o vašej úhrade získame spravidla 2 - 3 dni od vášho zaplatenia alebo prevodu.

Spôsob dodania a rezervácia tovaru

Knihy a časopisy zasielame v ochrannom obale. Tovar vám dodáme prostredníctvom General Logistics Systems Slovakia, s.r.o. (GLS), pokiaľ si nezvolíte osobný odber. Osobný odber znamená prevzatie tovaru v našej predajni na Šustekovej 8 v Bratislave. Ak však chcete využiť túto možnosť, informujte nás o tom pri ukončení objednávky. Zákazníkom z Bratislavy tovar posielame iba pri ich výslovnom želaní. Vyhradzujeme si právo neniesť zodpovednosť za prípadné nedostatky v službách poskytovaných General Logistics Systems Slovakia, s.r.o. (GLS).Po prijatí objednávky a jej registrácii vám automaticky tovar rezervujeme. Upozorňujeme vás však na to, že lehota rezervácie tovaru je maximálne 1 mesiac, po jej uplynutí vám negarantujeme dodanie tovaru. Ak pozabudnete zaplatiť a zloženku „objavíte“ po tejto lehote, overte si, či sme schopní vašu objednávku aj po uplynutí času zabezpečiť.

Spôsob platby

1.     ONLINE PLATBA cez INTERNETBANKING prostredníctvom služby TrustPay - za tovar môžete zaplatiť prevodným príkazom na zabezpečenej stránke Vašej banky s predvyplnenými údajmi o platbe (suma, variabilný symbol). S Vašimi údajmi neprichádzame do kontaktu, sme informovaný iba o úspechu alebo neúspechu transakcie. Výhodou tejto platobnej metódy v porovnaní s klasickým prevodným príkazom je, že Vašu úhradu zaevidujeme okamžite, preto Vašu objednávku môžeme vybaviť štandardne, bez zdržania. 
Platobná brána TrustPay sprostredkuje nasledujúce služby:
TatraPay (Tatra Banka), Sporopay (Slovenská sporitelňa), ePlatby VÚB (VÚB Banka), ČSOB Platobné tlačidlo (ČSOB), UniPlatba (UniCredit Bank), VeBpay (Volksbank), OTPpay (OTP Banka),Platba Online (Poštová Banka). Tento spôsob platby je zatiaľ možné použiť len u predplatného časopisov a e-predplatného (tituly v elektronickej verzii).

2.     PLATBA PLATOBNOU KARTOU - za tovar môžete zaplatiť bezpečnou a pohodlnou formou, jednou z niekoľkých druhov platobných kariet MasterCard, VISA, VISA Electron, a to  prostredníctvom služby TrustCard. Všetky údaje sú odovzdávané na zabezpečenom protokole. Prístup k údajom karty má len banka a vydavateľ karty, e-shop je informovaný iba o úspechu alebo neúspechu transakcie. Overenie platnosti karty zabezpečujú najmodernejšie štandardy kartových spoločností. TrustPay je regulovaný Národnou bankou Slovenska a je členom VISA a Mastercard. Platobné operácie sa odohrávajú na zabezpečených certifikovaných platformách, sĺňajúcich tie najvyššie PCI DSS štandardy bezpečnosti. Tento spôsob platby je zatiaľ možné použiť len u predplatného časopisov a e-predplatného (tituly v elektronickej verzii).

3.    Platba vopred - po potvrdení objednávky Vám pre realizáciu platby zašleme poštovú poukážku alebo (elektronicky) číslo bankového účtu, variabilný symbol.

o    Službou Zaplať.to spoločnosti TrustPay – e-mailom Vám zašleme platobný link, ktorý Vám umožní platbu okamžitým prevodom vo Vašej banke.

o    Pri platbe prevodným príkazom – zálohovou faktúrou je tovar expedovaný po pripísaní platby na bankový účet. Oneskorená platba zloženkou (viac ako 14 dní o jej odoslaní našou spoločnosťou) nezaručuje rezerváciu tovaru.

o    Pri platbe poštovou poukážkou tovar expedujeme až po Vašej úhrade. Od rýchlosti jej úhrady na pošte závisí lehota dodania tovaru. Oneskorená platba zloženkou (viac ako 14 dní o jej odoslaní našou spoločnosťou) nezaručuje rezerváciu tovaru. Aj tu platí zásada o rezervácii po oneskorenej platbe.

4.    Platba priamo v našej predajni - Osobný odber 
Objednaný tovar Vám odložíme v našej predajni na Šustekovej 8, Bratislava – Petržalka. Telefonicky alebo mailom Vás budeme informovať kedy si tovar môžete prevziať a uhradiť ho v hotovosti alebo platobnou kartou.

5.   Platba dobierkou
Tovar expedujeme súčasne s faktúrou, platíte v hotovosti kuriérovi.

Poštovné a iné poplatky

 

K cene zaslaného tovaru účtujeme poštovné a balné. V prípade predplatného časopisov je poštovné a balné v cene tovaru. Ceny poštovného a balného sú nasledovné:

Do celkovej sumy nákupu sa nezapočítavajú ceny predplatného.
 
Nákup do 66,00 €
Nákup nad 66,00 €
Dobierka
3,90 €
zadarmo
Platba vopred (pošt.poukážkou, bank.prevodom)
3,50 €
zadarmo
Osobný odber zadarmo zadarmo

Uvedené ceny platia iba pre odoslanie zásielok na Slovensko a pri poslaní celej objednávky v jednej zásielke. Do celkovej sumy nákupu sa nezapočítavajú ceny predplatného. Pri rozdelení objednávky a jej poslaní vo viacerých zásielkách môže byť celkové poštovné vyššie. Ceny poštovného sú uvedené vrátane DPH. Nakoľko vám chceme zásielky doručiť komfortne, čo najrýchlejšie a nepoškodené, tovar zasielame výhradne kuriérskou službou General Logistics Systems Slovakia, s.r.o. (GLS). Zásielka je tak do 24 hodín od expedície doručená na miesto, ktoré si určíte, priamo do vašich rúk. Odpadá tak chodenie na poštu, čakanie pri prepážke, sklamanie nad poškodenými zásielkami a reklamácie, ktoré ste nezavinili ani vy ani naša spoločnosť. Doručovanie prebieha len v pracovných dňoch.

Informácie pre zákazníkov z Českej republiky

Zákazníkom z Českej republiky ponúkame celý sortiment nášho e-shopu, pričom tu nájdu i všetky tituly, ktoré boli v ponuke na www.aeromedia.cz. Ceny platné pre zákazníkov z ČR sú v CZK, ale pred samotným nákupom resp. objednávaním je nutné, aby ste si nastavili v okne "Voľba meny" (v pravom stĺpci) menu "CZK". Existujúci i noví predplatitelia časopisov z vydavateľstva Aeromedia a.s. (L+K, ATM, Modelář, Aerohobby, Hobby Historie) sa stávajú členmi Profit klubu a majú po celú dobu trvania predplatného 10% zľavu na nákup tovaru. Ceny pre členov Profit klubu nájdete u jednotlivých titulov v položke "Cenová ponuka" po rozbalení roletového menu.

Jediný druh sortimentu, ktorí si zákazníci z ČR nemôžu v našom e-shope objednať je štandardné predplatné časopisov. Výnimku tvorí elektronické predplatné (EP) a balíčky elektronické a printové predplatné (EPP) titulov vydavateľstva Aeromedia a.s. Pri týchto tituloch môžu zákazníci z ČR objednávať bez obmedzenia. Pokiaľ sa objednáte EPP dodanie printovej verzie v ČR bude naďalej štandardne zabezpečovať Aeromedia a.s. U tejto kategórie produktov sme zároveň rozšírili i možnosti platieb. Zákazníci z ČR môžu tiež realizovať platby nasledovne:

PLATBA PLATOBNOU KARTOU - môžete zaplatiť bezpečnou a pohodlnou formou, jednou z niekoľkých druhov platobných kariet MasterCard, VISA, VISA Electron, Maestro prostredníctvo služby TrustCard spoločnosti TrustPay. Všetky údaje sú odovzdávané na zabezpečenom protokole. Prístup k údajom karty má len banka a vydavateľ karty, e-shop je informovaný iba o úspechu alebo neúspechu transakcie. Ceny sú v Kč, platby idú na účet v ČR a neplatíte žiadne ďalšie poplatky. Overenie platnosti karty zabezpečujú najmodernejšie štandardy kartových spoločností. TrustPay je regulovaný Národnou bankou Slovenska a je členom VISA a Mastercard. Platobné operácie sa odohrávajú na zabezpečených certifikovaných platformách, sĺňajúcich tie najvyššie PCI DSS štandardy bezpečnosti.

OKAMŽITÝM BANKOVÝM PREVODOM cez internetbanking  prostredníctvo služby TrustPay - za tovar môžete zaplatiť prevodným príkazom na zabezpečenej stránke banky s predvyplnenými údajmi o platbe (suma, variabilný symbol). Táto služba sa zatiaľ týka len Komerční banky a Raiffeisen Bank. S Vašimi údajmi neprichádzame do kontaktu, sme informovaný iba o úspechu alebo neúspechu transakcie. Výhodou tejto platobnej metódy v porovnaní s klasickým prevodným príkazom je, že Vašu úhradu zaevidujeme okamžite, preto Vašu objednávku môžeme vybaviť štandardne, bez zdržania.

Poštovné do Českej republiky

 
Nákup do 2000,- CZK
Nákup nad 2000,- CZK
Dobierka
110,- CZK
zadarmo
Platba vopred (pošt.poukážkou, bank.prevodom)
90,- CZK
zadarmo
Osobný odber v predajni zadarmo zadarmo

Uvedené ceny platia iba pre odoslanie zásielok do Českej republiky a pri poslaní celej objednávky v jednej zásielke. Pri rozdelení objednávky a jej poslaní vo viacerých zásielkách môže byť celkové poštovné vyššie. Ceny poštovného sú uvedené vrátane DPH. Nakoľko vám chceme zásielky doručiť komfortne, čo najrýchlejšie a nepoškodené, tovar zasielame výhradne kurierskou službou General Logistics Systems Czech Republic, s.r.o. (GLS). Zásielka je tak do 24 hodín od expedície doručená na miesto, ktoré si určíte, priamo do vašich rúk. Doručovanie prebieha len v pracovných dňoch. Pre osobný odber sme zriadili v ČR odberné miesto na adrese: MAC spol. s r.o., Na Spojce 968/7, 101 00 Praha 10, tel. 00420/226 218 864, mobil: 734 479 682, e-mail: Táto emailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť.  Platba za tovar pri osobnom odbere je možná na mieste, v predajni Aeromedie, alebo si môže zákazník objednať tovar s platbou vopred a keď nám platba nabehne na účet dodáme tovar na základe jeho požiadavky do odberného miesta. O tom, že Vami objednaný tovar bol doručený do odberného miesta v Aeromedii a je pripravený k odberu Vás bude telefonicky informovať naša pracovníčka.

Záručná lehota

Záručná lehota je stanovená podľa všeobecne platných obchodných podmienok, napriek tomu vám odporúčame prijatý tovar prezrieť prezrieť alebo vyskúšať. Pokiaľ ide o chybu, ktorá je na prvý pohľad zrejmá (napr. v knihách chýbajúce alebo vymenené stránky), informujte nás ihneď formou reklamácie.

Magnet Press, Slovakia garantuje zákazníkovi:

 • dodržanie ceny, ktorá bola platná v čase prijatia objednávky od zákazníka,
 • dodanie tovaru v takom množstve a sortimente, v akom bol objednaný,
 • priloženie daňového dokladu, ak si zákazník neprial inak.

Magnet Press, Slovakia nenesie zodpovednosť za:

 • oneskorené doručenie zavinené nesprávne udanou adresou prijímateľa,
 • oneskorené dodanie tovaru zavinené doručovateľom,
 • poškodenie zavinené doručovateľom - v takomto prípade odporúčame neprevziať zásielku,
 • chýbajúcu prílohu (CD, DVD, darček) - v takomto prípade opäť odporúčame neprevziať zásielku a žiadať zápis o neúplnej zásielke,
 • obsahovú náplň tovaru.

Reklamácia tovaru

Ak chcete reklamovať doručený tovar, informujte nás o tom, a radi s vami dohodneme spôsob, ako reklamáciu vyriešiť. Reklamácie spojené s výmenou tovaru zásadne riešime po vrátení zásielky. Zásielku nám môžete vrátiť späť obyčajným balíkom na našu adresu (Magnet Press, Slovakia s.r.o., P.O.BOX 169, 830 00 Bratislava). Do balíka nezabudnite priložiť sprievodný list a príp. kópiu daňového dokladu, ktorú sme poslali spolu s tovarom, a kópiu ústrižku od doručovateľa. Reklamovaný tovar vám vymeníme alebo vám vrátime peniazePoštovné a iné poplatky nevraciame.

Reklamácie pri nedodaní časopisu uplatňujte po expedícii nasledujúceho čísla, a to do 10 dní.

V prípade, že sa tovar „stratil“ medzi odoslaním a prijatím, overte si zásielku u vášho doručovateľa. Ak zistíte, že pre vás zásielku nemá, informujte nás. Reklamáciu o nedodaní tovaru realizujeme my priamo u Slovenskej pošty, pritom sa riadime jej pravidlami vybavovania reklamácií.

Reklamácie sa vzťahujú iba na tovar objednaný v internetovom obchode na www.press.sk, teda nie na publikácie zakúpené v kníhkupectve alebo iných internetových obchodoch.

Na akékoľvek otázky, nejasnosti a pripomienky vám radi odpovieme

 • e-mailom

oddelenie kníh: Táto emailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť.
oddelenie predplatného: Táto emailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť.

 • telefonicky na linke

oddelenie kníh: 02 / 6720 1951-2
oddelenie predplatného: 02 / 6720 1931-3
ostatný tovar: 02 / 6720 1951-2

 • písomne - poštou, na adrese

Magnet Press Slovakia, P.O.BOX 169, 830 00 Bratislava

Nakupujúci – spotrebiteľ – má právo obrátiť sa na predávajúceho so žiadosťou o nápravu (e-mailom na Táto emailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. ), ak nie je spokojný so spôsobom, ktorým predávajúci vybavil jeho reklamáciu alebo ak sa domnieva, že predávajúci porušil jeho práva. Ak predávajúci odpovie na túto žiadosť zamietavo alebo na ňu neodpovie do 30 dní od jej odoslania, spotrebiteľ má právo podať návrh na začatie alternatívneho riešenia sporu subjektu alternatívneho riešenia sporov (ďalej len subjekt ARS) podľa zákona 391/2015 Z.z. ARS subjektami sú orgány a oprávnené právnické osoby podľa §3 zákona 391/2015 Z.z. Návrh môže spotrebiteľ podať spôsobom určeným podľa §12 Zákona 391/2015 Z.z.

Spotrebiteľ môže podať sťažnosť aj prostredníctvom platformy alternatívneho riešenia sporov RSO, ktorá je dostupná online nahttp://ec.europa.eu/consumers/odr/index_en.htm


Alternatívne riešenie sporov môže využiť len spotrebiteľ – fyzická osoba, ktorá pri uzatváraní a plnení spotrebiteľskej zmluvy nekoná v rámci predmetu svojej podnikateľskej činnosti, zamestnania alebo povolania. Alternatívne riešenie sporov sa týka len sporu medzi spotrebiteľom a predávajúcim, vyplývajúceho zo spotrebiteľskej zmluvy alebo súvisiaceho so spotrebiteľskou zmluvou. Alternatívne riešenie sporov sa týka len zmlúv uzatvorených na diaľku. Alternatívne riešenie sporov sa netýka sporov, kde hodnota sporu neprevyšuje sumu 20 EUR. Subjekt ARS môže od spotrebiteľa požadovať úhradu poplatku za začatie alternatívneho riešenia sporu maximálne do výšky 5 EUR s DPH.

Poučenie o uplatnení práva spotrebiteľa na odstúpenie od zmluvy

1. Právo na odstúpenie od zmluvy

Máte právo odstúpiť od tejto zmluvy bez uvedenia dôvodu v lehote 14 dní.

Lehota na odstúpenie od zmluvy uplynie po 14 dňoch odo dňa keď Vy alebo Vami určená tretia osoba s výnimkou dopravcu prevezme posledný diel alebo kus.

Spotrebiteľ nemôže odstúpiť od zmluvy, predmetom ktorej je:

- predaj periodickej tlače            
- predaj zvukových záznamov, obrazových záznamov, zvukovoobrazových  záznamov, kníh alebo   počítačového softvéru predávaných v ochrannom obale, ak spotrebiteľ tento obal rozbalil.

 Ak spotrebiteľ nerozbalil ochranný obal, môže odstúpiť od zmluvy uzavretej na diaľku do 14 kalendárnych dní odo dňa prevzatia tovaru.

 

Pri uplatnení práva na odstúpenie od zmluvy nás informujte o svojom rozhodnutí odstúpiť od tejto zmluvy jednoznačným vyhlásením (napríklad listom zaslaným poštou, faxom alebo e-mailom) na tieto kontakty: MAGNET PRESS, SLOVAKIA s.r.o., P.O.BOX 169, 830 00 Bratislava, telefón: +421-2-67201951 alebo +421-2-67201911 , fax: +421-2-67201910, Táto emailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. Na tento účel môžete použiť vzorový formulár na odstúpenie od zmluvy, ktorý si môžete stiahnuť na tejto stránke. Ako číslo zmluvy uveďte prosím číslo objednávky.

Lehota na odstúpenie od zmluvy je zachovaná, ak zašlete oznámenie o uplatnení práva na odstúpenie od zmluvy pred tým ako uplynie lehota na odstúpenie od zmluvy

2. Dôsledky odstúpenia od zmluvy

Po odstúpení od zmluvy Vám vrátime platby, ktoré ste uhradili v súvislosti s uzavretím zmluvy. To sa nevzťahuje na dodatočné náklady, ak ste si zvolili iný druh doručenia ako je najlacnejší bežný spôsob doručenia, ktorý ponúkame. Platby Vám budú vrátené bez zbytočného odkladu, najneskôr do 14 dní odo dňa, keď nám bude doručené Vaše oznámenie o odstúpení od tejto zmluvy. Ich úhrada bude uskutočnená rovnakým spôsobom aký ste použili pri Vašej platbe. 

Platba za zakúpený tovar Vám bude uhradená až po doručení vráteného tovaru späť na našu adresu alebo po predložení dokladu preukazujúceho zaslanie tovaru späť podľa toho, čo nastane skôr.

Platba za predplatné bude vrátená po odrátaní storno poplatku a poplatkov za spracovanie platby (TrustPay, TrustCard). Pred vystavením dobropisu bude ešte zaslané najbližšie číslo periodika, ktoré už bolo pre zákazníka objednané u vydavateľa.

3. Spôsob vrátenia tovaru pri odstúpení od zmluvy

Zašlite nám tovar späť alebo ho prineste osobne na našu adresu: MAGNET PRESS, SLOVAKIA s.r.o., Šustekova 8,  851 04 Bratislava, a to najneskôr do 14 dní odo dňa uplatnenia práva na odstúpenie od zmluvy. Lehota sa považuje za zachovanú, ak tovar odošlete späť pred uplynutím 14-dňovej lehoty.

Priame náklady na vrátenie tovaru znášate Vy.

Zodpovedáte iba za akékoľvek zníženie hodnoty tovaru v dôsledku zaobchádzania s ním iným spôsobom, než aký je potrebný na zistenie povahy, vlastností a funkčnosti tovaru.

Prosím berte na vedomie, že podľa §7, ods.6, písmeno i.) zákona č. 102/2014 o ochrane spotrebiteľa pri predaji tovaru alebo poskytovaní služieb na základe zmluvy uzavretej mimo prevádzkových priestorov predávajúceho nie je možné odstúpiť od zmluvy, predmetom ktorej je predaj zvukových záznamov, obrazových záznamov, zvukovoobrazových záznamov, kníh alebo počítačového softvéru predávaných v ochrannom obale, ak spotrebiteľ tento tovar rozbalil. 

VZOROVÝ FORMULÁR NA ODSTÚPENIE OD ZMLUVY si môžete stiahnuť TU >>>

Ochrana osobných údajov

Odoslaním objednávky kupujúci udeľuje predávajúcemu v súlade s uplným znením zákona č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov, ako vyplýva zo zmien a doplnení vykonaných zákonom 84/2014 Z.z.  súhlas so spracúvaním svojich osobných údajov uvedených v objednávke za účelom vybavenia objednávky, dodania tovaru a priameho marketingu a to na dobu nevyhnutnú na plnenie zmluvy predávajúcim. V prípade odoslania objednávky predplatného časopisov, ktorých vydavateľ má sídlo v Českej republike kupujúci udeľuje predávajúcemu i súhlas na poskytnutie svojich osobných údajov príslušnému vydavateľovi v Českej republike za účelom správy a kontroly plnenia dohôd o predplatnom a priameho marketingu. Poskytnutie osobných údajov kupujúcim je dobrovoľné. Kupujúci má právo svoj súhlas odvolať a to písomnou formou na adresu sídla predávajúceho. Súhlas zanikne v lehote 1 mesiaca od doručenia odvolania súhlasu kupujúcim predávajúcemu a údaje budú následne vymazané. Kupujúci má ďalej  predovšetkým právo na informácie o stave spracúvania svojich osobných údajov, právo na odpis osobných údajov, ktoré sú predmetom spracúvania, právo na opravu nesprávnych alebo neaktuálnych osobných údajov v priebehu spracúvania, právo na likvidáciu osobných údajov, ak bol splnený účel ich spracúvania, právo na základe bezplatnej písomnej žiadosti namietať voči využívaniu svojich osobných údajov na marketingové účely.

Účelom spracúvania osobných údajov je:

1.    Vystavenie daňového dokladu - faktúry, v zmysle zákona 222/2004 Z.z. o dani z pridanej hodnoty, § 71 ods. 2 pism. b).

2.    Doručenie tovaru a identifikácia kupujúceho alebo oprávnenej osoby pred odovzdaním vopred zaplateného tovaru,

3.    Potvrdenie objednávky, platby za tovar, dodania objednaného tovaru,

4.    Plnenie dohôd o predplatnom, počas zaplateného obdobia

5.    Evidencia objednávok a kúpnych zmlúv pre vybavovanie prípadných reklamácií,

6.    Zasielanie aktuálnej ponuky a komerčných informácií prostredníctvom elektronickej pošty (e-mail) so súhlasom adresáta.

 
 
 
 
 
 
Konverzný kurz: 1 EUR = 30,1260 SKK